kontakt@ogrzewamyeko.com

604 489 239

Nasze doświadczenia w montażu pomp ciepła mówi nam, że zarówno gruntowe jak i powietrzne pompy ciepła znajdą swoje miejsce na rynku.

 

W budynkach o dużej powierzchni grzewczej wybór pada zdecydowanie na gruntowe pompy ciepła ze względu na stała temperature w gruncie oraz dłuższą żywotność pomp ciepła a przede wszystkim na stałą, równą pracę.

 

Budynki o dużej powierzchni grzewczej to miejsca, w których lepiej od powietrznej sprawdzi się gruntowa pompa ciepła.

 

Mamy również swoje realizacje w takich obiektach jak hale przemysłowe czy przedszkola w których zamontowaliśmy gruntowe pompy ciepła o dużych mocach.

 

Generalnie jestem zdania, że stawiając gruntowe pompy ciepła w budynkach, nie potrzebujemy żadnej kombinacji i dodatkowych źródeł ciepła. Dlatego, kiedy montujemy gruntowe pompy ciepła, klient wie, że inwestuje w odwierty i urządzenie, ale nie potrzebuje już kominka, kotła czy innego dodatkowego urządzenia, a gdy na zewnątrz będzie -25 czy nawet -30 stopni, gruntowa pompa ciepła spokojnie sobie poradzi i będzie grzała.

 

Gruntowa pompa ciepła - wyższy koszt inwestycji uzależniony od odwiertów.

 

Powietrzna pompa ciepła - wyższy koszt eksploatacji oraz krótszy okres sprawności.

 

 

28 września 2021

Pompa ciepła – kiedy gruntowa, kiedy powietrzna, a kiedy żadna?

Pytania o to, która pompa ciepła jest lepsza: gruntowa czy powietrzna? Odpowiedź jest jedna: to zależy.

 

Kiedy gruntowa pompa ciepła sprawdza się lepiej od powietrznej?

 

Zastosowanie w ogrzewaniu budynków czy to jednorodzinnych czy przemysłowych mają zarówno pompy ciepła powietrzne jak i gruntowe. Nasza propozycja co do montażu pomp ciepła zależy przede wszystkim od metrażu budynku, przestrzeni na działce oraz chociażby od strefy klimatycznej, w której mają pracować. Budynki, które mają większą powierzchnię do ogrzania należałoby ogrzać gruntową pompą ciepła a chociażby ze względu na to, iż sprawność powietrznej pompy ciepła spada wraz ze spadkiem temperatury otoczenia w związku z czym będzie ona potrzebowała o 30-40% więcej energii elektrycznej potrzebnej do zasilania sprężarki.

 

Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Możesz je wyłączyć. Dowiedz się jak

kontakt@ogrzewamyeko.com

604 489 239

ODWIERTY DLA POMP CIEPŁA

Warmińsko-Mazurskie

Warszawa

Nidzica

Olsztyn

Ostróda

Mazowieckie

POMPY CIEPŁA

Warmińsko-Mazurskie

Warszawa

Nidzica

Olsztyn

Ostróda

Mazowieckie

STUDNIE GŁĘBINOWE

Warmińsko-Mazurskie

Warszawa

Nidzica

Olsztyn

Ostróda

Mazowieckie

KONTAKT